Μεσογειακοί αγώνες: Ήττα στην πρεμιέρα για την Εθνική βόλεϊ των Ανδρών

Την ήττα με 3-0 (25-20, 25-19, 25-23) από την Ιταλία γνώρισε η Εθνική Ανδρών στην πρεμιέρα της στον Α΄ όμιλο, στους 18ους Μεσογειακούς αγώνες που φιλοξενούνται στην Ταραγόνα της Ισπανίας.

Στην επιβλητική «Taracco Arena Placa”, η Εθνική κυνηγούσε διαρκώς την αντίπαλό της στο σκορ, αλλά οι Ιταλοί μετά το δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ πατούσαν γκάζι και έπαιρναν διαφορά ασφαλείας στα δύο πρώτα σετ.

Στο τρίτο, η Εθνική αν και βρέθηκε πίσω με 16-13, ισοφάρισε και προηγήθηκε με 18-17 και 21-19. Οι Ιταλοί ισοφάρισαν 21-21 και πήραν κεφάλι στο σκορ με 23-22.

Ο Ανδρεόπουλος έκλεισε τα τάιμ άουτ που είχε στη διάθεσή του, η Εθνική πήρε τον πόντο (23-23), αλλά με δύο σερί κερδισμένους πόντους από την Ιταλία έληξε το σετ και το ματς.

Πληροφορίες: naftemporiki.gr

Μπορεί να σας ενδιαφέρει

Για να ξέρετε: Την 1η Μαΐου 2018 θα ενημερώσουμε την Πολιτική απορρήτου και τους Όρους χρήσης, ώστε να είναι πιο σαφείς και να καλύπτουν τη νέα νομοθεσία περί προστασίας του απορρήτου στην Ευρώπη. Επιλέξτε Αποδοχή για να μας ενημερώσετε ότι συμφωνείτε με τις αλλαγές. Μάθετε περισσότερα.