«Πεντάρα» ΠΑΟΚ στη Φορτούνα Σιτάρντ

Με ευρεία νίκη συνδύασε ο ΠΑΟΚ το τελευταίο φιλικό παιχνίδι του στην Ολλανδία το Σάββατο, επικρατώντας της Φορτούνα Σιτάρντ στο γήπεδό της 5-1, με τον Εσίτι να κάνει ντεμπούτο στον «Δικέφαλο».

Πρωταγωνιστής του αγώνα, πάντως, ήταν ο Άκπομ, που πέτυχε τα 4 από τα 5 γκολ της ομάδας του. Ο «χορός» των γκολ ξεκίνησε μόλις στο 5ο λεπτό, όταν από κόρνερ ο Άκπομ πλάσαρε σε άδεια εστία.

Στο 9΄ ο Πέλκας διπλασίασε και στο 19΄ ο Άκπομ, από σέντρα του Ζαμπά, πάλι σε κενή εστία, σωστά τοποθετημένος έγραψε το 3-0, για να μειώσουν οι Ολλανδοί πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον Νταμασκάν, από λάθος του Πασχαλάκη.

Στις καθυστερήσεις ο Άκπομ έκανε χατ-τρικ ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 4-1 από ενέργεια του Κρέσπο, για να φτάσει στο «πόκερ» στο 51΄ από σέντρα του Ελ Καντουρί.

Μπορεί να σας ενδιαφέρει

Για να ξέρετε: Την 1η Μαΐου 2018 θα ενημερώσουμε την Πολιτική απορρήτου και τους Όρους χρήσης, ώστε να είναι πιο σαφείς και να καλύπτουν τη νέα νομοθεσία περί προστασίας του απορρήτου στην Ευρώπη. Επιλέξτε Αποδοχή για να μας ενημερώσετε ότι συμφωνείτε με τις αλλαγές. Μάθετε περισσότερα.