Όρθιος ο Άρης στο Περιστέρι – 2-2 με τον Ατρόμητο

Με γκολ του Φετφατζίδη στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Άρης έφυγε με τη «χρυσή» ισοπαλία (2-2) με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους με εντυπωσιακό ψαλιδάκι ο Απόστολος Βέλλιος στο 24ο λεπτό, με τον Άρη να απαντά με τον Μπρούνο Γκάμα μετά από όμορφη ασίστ του Γιάννη Φετφατζίδη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου.

Ενώ όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα αναδειχθούν ισόπαλες με 1-1, στο 83ο λεπτό ο Μπα ανέτρεψε τον Γιακουμάκη εντός περιοχής, με τον Μανούσο να βάζει από την άσπρη βούλα και πάλι μπροστά στο σκορ τον Ατρόμητο.

Οι Θεσσαλονικείς, ωστόσο, δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη με τον MVP της αναμέτρησης, Γιάννη Φετφατζίδη, να σκοράρει στο 93ο λεπτό έπειτα από μια εντυπωσιακή ενέργεια και να διαμορφώνει το τελικό 2-2.